Финландският пилот Есапекка Лапи с Hyundai спечели рали Швеция в неделя – AUTOZONA.bg
Connect with us

Спорт

Финландският пилот Есапекка Лапи с Hyundai спечели рали Швеция в неделя

Публикувано преди

на

Финландският пилот Есапекка Лапи спечели рали Швеция в неделя за втори успех на Hyundai в два кръга този сезон и първи от 2017 г. насам.
Отборът на южнокорейския производител спечели откриващото рали Монте Карло с Тиери Ньовил, който беше четвърти в неделя. Лапи и навигаторът Яне Ферм, които се състезаваха в първото си рали за част от сезона, финишираха на 29,6 секунди пред Елфин Евънс от Toyota с Адриен Фурмо от M-Sport Ford на подиума за първи път.

Французинът Формаукс беше втори, докато не се удари в снежна насип в неделя сутринта. Британецът Еванс взе седем точки, за да поведе в неделното класиране при нова система за точкуване, докато двойният световен шампион на Toyota Кале Рованпера, друг непълен участник тази година, взе пет бонус точки от финалния етап.

2023MONTECARLO_AUS_0065

Спорт

„Винаги, когато завърша зад Макс, чувствам, че е победа“: Норис в екстаз след подиума на GP на Китай

Published

on

By

Ландо Норис постигна своя 15-и подиум във Формула 1 и въпреки че все още не е спечелил, завършването зад Макс Верстапен се чувства като победа за него.

24-годишният британец е един от най-талантливите пилоти във Формула 1, но въпреки че успя да се качи на подиума вече 15 пъти, последно на Гран при на Китай през 2024 г., той никога не застана на първото място. Норис отново беше сравнително близо до победата на Международната писта в Шанхай, завършвайки състезанието втори, само зад пилота на Ред Бул, като същевременно задържа друг пилот от австрийския отбор, Серхио Перес, зад себе си.

Това представяне показа, че Норис е наистина талантлив пилот, празнувайки второто си място като победа, като се има предвид, че само най-доминиращият пилот от двата сезона завърши пред него.
Винаги, когато завърша зад Макс, чувствам, че това е победа. Страхотен ден, наистина изненада, не очаквах ден като днешния. Така че съм много щастлив за себе си и за целия отбор, което е по-важно. ] определено надхвърли очакванията ни, но много неща ни се получиха.“, заяви Норис в екстаз след подиума на GP на Китай.

Продължи с четенето

Новини

Макс Верстапен с нова победа в наситеното с екшън Гран при на Китай

Published

on

By

Макс Верстапен превърна полпозишъна в победа в Гран При на Китай, изпълнен с инциденти и изпреварвания, водейки Ландо Норис от Макларън и съотборника му в Ред Бул Серхио Перес, за да направят четири победи от пет състезания досега този сезон.

Верстапен водеше по-голямата част от стратегическата среща на Международната писта в Шанхай, която включваше Виртуална кола за безопасност и два пълни периода с кола за безопасност, като холандецът запази хладнокръвие отпред, докато драмата се развиваше зад него. Норис беше един от тримата пилоти, заедно с двойката на Ferrari Шарл Льоклер и Карлос Сайнц, които направиха само едно спиране в бокса, след като се възползваха от фазите на VSC и Safety Car, за да изпреварят Перес за втората позиция, която той успя да задържи до финала.

formula1.com

Спорт

Голямата награда на Австралия ще дебютира за сезон 2025 във Формула 1

Published

on

By

Шампионатът на Формула 1 за 2025 г. ще започне в Мелбърн с Гран При на Австралия. Това е първият път, когато уличната писта Albert Park е домакин на първия кръг от F1 от 2019 г. насам. Докато сезон 2024 все още е в разгара си, вълнението нараства за сезон 2025, като седемкратният световен шампион сър Луис Хамилтън напусна дълъг и успешен мандат в Mercedes-Benz, за да кара за Ferrari заедно с Charles Leclerc – и измести Карлос Сайнц.

Сайнц все още не е осигурил собственото си място за сезон 2025, въпреки че спечели Гран при на Австралия през 2024 г. – единственият пилот освен Макс Верстапен, заел първото място на подиума този сезон – и зае трето място в Бахрейн и Япония. Австралия ще бъде първият от 24-те кръга в Шампионата на Формула 1 през 2025 г., който ще отбележи своята 75-та годишнина като най-добрата категория в света на моторните спортове.