Макс Верстапен с Red Bull спечели Гран При на Канада – AUTOZONA.bg

Спорт

Макс Верстапен с Red Bull спечели Гран При на Канада

Публикувано преди

на

Макс Верстапен от отбора на  Red Bull спечели Гран При на Канада. Голямата битка бе между него и Карлос Сайнц от Ферари. Трети остана бившия световен шампион Луис Хамилтън. По време на състезанието на три пъти имаше кола на сигурността заради различни инциденти.

Спорт

РАЛИ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ „ЖИВОТЪТ Е ДВИЖЕНИЕ“

Published

on

By

През изминалия уикенд се проведе състезание с автомобили  за хора с увреждания „Животът е движение“. Инициативата е на БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ЗА РЕКРЕАЦИЯ, ИНТЕГРАЦИЯ И СПОРТ и Съюза на Българските автомобилисти и се реализира  с подкрепата на инж. Алекси Кесяков, кмет на община Челопеч..

15 участника от цялата страна застанаха на старта в две групи – стандартни автомобили и автомобили специално пригодени за хора с увреждания. Състезателите изминаха етап от 60 км от София до Челопеч по предварително зададена средна скорост и ограничена максимална скорост. Движението и резултатите на всички участници се проследяваха на живо чрез иновативната тракинг система на Race Tracking, която вече две години успешно се ползва в офроуд състезанията.

Финалът на етапа бе в новият  парк „Корминеш“ в Челопеч. В следващите два етапа от състезанието, участниците преминаха  майсторско управление между конуси, като резултатите се добавиха към тези от прехода за средна скорост.

След оспорвана борба, победител в групата на стандартните автомобили стана  Митко Пирянков следван от Васил Притропов и  Мариела Белчева. При автомобилите специално пригодени за хора с увреждания първото място бе за  Антон Бъчваров, следван от  Радослав Ковачки и Емил Янев.

Калоян Станчев от Автомобилната Федерация на България връчи купите на победителите. Всички участници, както и БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ЗА РЕКРЕАЦИЯ, ИНТЕГРАЦИЯ И СПОРТ и СБА се включиха в каузата на пилотите, участници  в рали „Животът е движение”, за правото им за професионална реализация на хората с увреждания в сферата на транспортните услуги и доставки.

След успеха на пилотното издание на рали „Животът е движение“, всички участници очакват следващото събитие през 2023 година.

Продължи с четенето

Спорт

Верстапен спечели в Италия, стратегията лиши Леклер от шанса за нова победа на „Монца“

Published

on

By

Макс Верстапен завоюва своята 11-та победа от началото на сезона във Формула 1 след като спечели надпреварата за Гран При на Италия, която завърши зад колата за сигурност, която бе изкарана шест обиколки преди финала, заради спрелия болид на Дениъл Рикардо между „Лесмо 1“ и „Лесмо 2“.

Заради малкото обиколки до края и разтеглената колоната обаче състезанието нямаше как да бъде подновено преди карирания флаг, което лиши всички фенове от състезателен завършек на надпреварата. В нея Верстапен стигна до победата след много силно каране в първите обиколки, в които бързо се изкачи до втората позиция, след като стартира седми.

След това световният шампион се възползва от поредното странно стартегическо решение на Ферари, които избраха да направят два стопа с Шарл Леклер. Решението на Скудерията бе продиктувано от виртуалната кола за сигурността, която бе обявена в 12-та обиколка, когато Себастиан Фетел спря на изхода от „Лесмо 2“ с технически проблем.

Това практически лиши монегаска от шанса да се бори за победата и той трябваше да се задоволи с втората позиция на „Монца“, въпреки че потегли първи. Подиумът в Гран При на Италия допълни Джордж Ръсел, който имаше едно сравнително скучно състезание, в което нямаше темпото да се бори с Верстапен и Леклер, но не беше и притискан от пилотите зад себе си.

Четвърти и пети след много силни представяния след старт от дъното на колоната завършиха Карлос Сайнц и Люис Хамилтън, а шести финишира Серхио Перес, който записа и най-бързата обиколка в състезанието. Ландо Норис, Пиер Гасли, пълният дебютант Ник де Врийс и Гуаню Джоу допълниха зоната на точките в 16-я кръг за сезон 2022 във Формула 1.

sportal.bg

Новини

Ферари ще бъде изцяло в жълто на Гран При на Монца този уикенд

Published

on

By

Сезон 2022 F1 не върви добре за Ferrari. След като се очерта като доминираща сила по време на първите три Гран При за сезона, нещата започнаха да се подхлъзват по ирония на съдбата при първото Гран При на Италия.

Scuderia Ferrari прави всичко възможно да се върне на върха, но с малък успех. Карлос Сайнц спечели Голямата награда на Великобритания, но това е едва ли не единственият акцент в поредицата от грешки и разочарования с висок профил.

Сега Ferrari променя цвета си, надявайки се да се отдалечи от червеното проклятие. Шегуваме се, разбира се. Ferrari ще се състезава в червено-жълта ливрея този уикенд, за да отдаде почит на оригиналния състезателен цвят, избран от Енцо Ферари, и да отдаде почит на пистата Монца, която празнува своята 100-годишнина тази година.